Permanentní makeup

dlouhotrvající efekt přirozeného zvýraznění obočí, očí, rtů či řas

Permanentní make-up je metoda aplikace přírodního barviva do svrchních vrstev kůže, která je aplikovaná především z estetických důvodů za účelem zvýraznění nebo vymodelování určitých partií obličeje.

Vhodný je zejména ke korekci velikosti a barvy obočí, zvýraznění očních partií a korigování kontur rtů.

Permanentní makeup, dále jen PMU, neboli mikroimplantace pigmentu do pokožky speciálním přístrojem se převážně používá pro úpravu obočí, očních linek a kontur rtů, dále pak ke korekci vzhledových vad.

Tato technika vychází z modifikace starého tetovacího umění, přičemž základní rozdíl spočívá v hloubce implantace pigmentu. Při klasickém tetování se používají těžké barvy, které se vpravují hluboko do kůže a nejsou likvidovány obranným systémem (fagocyty, lymfatický systém). Případné odstranění je náročné a zůstávají po něm trvalé následky v podobě jizev.

Při PMU se pigment implantuje pouze do pokožky, do spodní části zárodečné vrstvy a používají se lehká barviva převážně na přírodní bázi, která se postupně, přirozeným způsobem v kombinaci s UV zářením, odbourávají. Tyto rozdíly se promítají v konečném efektu, kdy výsledky klasického tetování jsou prakticky doživotní, kdežto pigmentace PMU je časově omezena cca na 12 měsíců v závislosti na vnějším i vnitřním prostředí jedince a dá se předčasně odstranit.

Pudrové obočí

Správně upravené obočí dokáže obličej rozjasnit i omladit. Pokud je vaše obočí příliš světlé / řídké nebo vás prostě jen zdržuje každodenní úprava do požadovaného tvaru, nabízíme vám velmi oblíbenou metodu permanentního make-upu – pudrové obočí – která je naprosto skvělým řešením!

Technika pudrového obočí – Power Brows

permanentni makeup oboci

Co se týče dnešní doby už se dávno nenosí ostré hrany obočí ba naopak! V našem salonu klademe co největší důraz na přirozenost a individuální přístup ke každé klientce a díky stínování budete po ošetření vypadat jako kdybyste si obočí právě dokreslila stínem nebo tužkou. Technika pudrového obočí je tvořena velkým množstvím mikroteček, které vyplňují prázdná místa mezi chloupky. Tato technika stínování umožňuje také odstranit případnou asymetrii a vaše obočí tak bude dokonale upravené 24 hodin 7 dní v týdnu bez ohledu na okolnosti, ale zároveň bez nepřirozených kontur.

Tato varianta je vhodná pro klientky, které si obočí pravidelně upravují tužkou nebo stíny na obočí a nevytváří jasné kontury díky tomu se metodě také říká “stínované obočí” nebo “ombré”. Pudrové obočí je tvořeno velkým množstvím mikroteček, které vyplňují prázdná místa mezi chloupky díky čemuž vypadá objemnější a výraznější. První dny po aplikaci je obočí mnohem výraznější a po sloupnutí stroupků a úplném vyhojení tak zůstane o cca 50 – 60% světlejší.

Oční linky

S pomocí těchto očních linek, můžete dosáhnout krásně upravených očí bez nutnosti malovat se každé ráno. Je to forma tetovací techniky, která se aplikuje individuálně v závislosti na charakteristice tváře klientky a výsledků, kterých chceme dosáhnout. Dle přání děláme horní i spodní linky.
Linka mezi řasami. Permanentní zvýraznění řas
Tento styl linek je správná volba pro klientky, které chtějí efekt hustších a výraznějších řas. Efekt zvýraznění řas spočívá v umístění drobných teček mezi řasy vlastní za použití mikropigmentační technologie. Může být použit spolu s klasickými linkami i bez nich. Tato metoda je pro všechny kdo chtějí přirozeně vypadající hustší řasy.
permanentni makeup ocni linky

Rty

Permanentní make-up metoda dočasné mikroimplantaci pokožky. Jedná se o implantaci jemných přírodních barviv / pigmentů pomocí speciálních jehel do nejvrchnější vrstvy pokožky (epidermis). Trvanlivost permanentního make-upu je mezi jedním až čtyřmi roky, ale pozor, doba trvanlivosti je velice individuální (záleží na věku, stavu pokožky, aj.)
Permanentní make-up rtů bude vyhovovat každé ženě, která chce mít perfektně vykreslené a zvýrazněné rty bez každodenního líčení. Díky vyrovnání drobných nepravidelností rtů vznikne spolu s pigmentací rtů výsledek dokonalejší a přirozenějí vypadající než při běžném líčení. Metoda Aquarel lips – plné stínování rtů umožňuje zvětšní rtů permanentním make-upem stejně jako přirozené zvýraznění příliš bledých rtů.
Aquarel lips – stínování rtů
Akvarelové rty – jemná technika konturování rtů, která klade důraz na přirozenost a nemaji vymezené kontury. Barevný pigment z přirozených tlumených odstínů se po celém povrchu rtů stínuje, což vytváří přirozený efekt lesku rtů a nejsou zde vidět přechody. Ve výsledném efektu jsou rty na pohled šťavnatější a vypadají jako po použití balzámu, nebo lesku na rty. Tato metoda je vhodná pro ženy všech věkových kategorií, které chtějí zdobit příliš bledé rty s více šťavnatým odstínem.
permanentni makeup aquarel lips
Metoda “Efekt rtěnky”
permanentni makeup efekt rtenka

Tuto verzi tetování vybírají ženy, které se snaží úplně změnit tvar a přirozenou barvu rtů. Jde o moderní styl vytvoření kontury rtů s postupným stínováním rtů do ztracena. Pigment je vybrán v barvě, kterou rády používáte a hlavně vyplní celý povrch rtů a vytvoří efekt nanesené rtěnky. Se správnou volbou barevných odstínů jsou pak rty opticky větší a svůdnější. Díky tomuto tetování nemusíte používat rtěnku každý den.

 • užívání acylpirinu nebo jiných léků na tzv. ředění krve (vysadit 28 dnů před aplikací) 
 • užívání antibiotik
 • alergie na léky a anestetika
 • zvýšená krvácivost, snížená srážlivost krve
 • PMU není vhodný za těchto podmínek: nachlazení, rýma, kašel, bolest hlavy, bolest v krku, v prvních třech dnech menses, v těhotenství, apod.
 • při vysokém krevním tlaku je aplikace možná,ale tlak musí být kompenzován léky
 • při diabetu(cukrovce)ano, když zákaznice drží pouze dietu, při aplikaci inzulínu je lepší konzultace s lékařem . 
 • při zvýšeném nitroočním tlaku není vhodné provádět aplikaci očních linek 
 • onemocnění štítné žlázy konzultovat aplikaci s ošetřujícím lékařem 
 • po aplikaci rtů u zdravotních sester není vhodné nosit ústenku do vyloupání stroupků 
 • při poruše imunity např. po chemoterapii provádět nejdříve za 6 měsíců
 • obočí mějte vytrhané déle než 48 hodin, jinak by se mohl dostat pigment do otevřených papilek a tak by vznikla nežádoucí tetováž
 • buďte najedená
 • 24 hodin předem nepožívejte žádné alkoholické nápoje
 • minimálně 12 hodin před procedurou buďte odlíčená
 • 4 hodiny před aplikací nepijte kávu a nekouřte
 • 3 dny bez solária
 • obočí mějte vytrhané déle než 48 hodin, jinak by se mohl dostat pigment do otevřených papilek a tak by vznikla nežádoucí tetováž

Poté, co Vám byl proveden permanentní makeup, máte za sebou polovinu úspěchu; další polovina spočívá v tom, jak budete permanentní makeup ošetřovat v průběhu jeho hojení.

Proces hojení závisí na aktivitě pokožky a na vlivu okolního prostředí; prvotní regenerace trvá 3 až 7 dní, úplná cca jeden měsíc. Tyto dny lze rozdělit do několika etap:

 • první etapa do odpadnutí stroupků
 • druhá do úplného vyhojení a stabilizace vybarvení.

 

V první etapě vypadá permanentní makeup velmi výrazně, protože pigment smíšený s tkáňovým mokem i krví může ve stroupcích získat tmavé zabarvení. Stroupky můžou vydržet 2- 4 dny(obočí až týden), pak se začnou odlupovat.

Po jejich samovolném odpadnutí se objeví konečný tvar, konečná barva bude stabilizována až po měsíci(po první etapě je pigmentace značně světlejší než výsledný efekt).

První etapa je rozhodující období pro docílení výsledku hned napoprvé bez nutnosti muset něco opravovat. V tomto celém období hojení stroupky nemůžete namáčet, odstraňovat a zrychlovat proces hojení pomocí jakýchkoli prostředků. Pigment je totiž do pokožky aplikován velmi mělce a v období hojení jej pokožka počíná odlučovat, čímž se vytváří stroupek. Pod stroupkem se hojí pokožka, která do sebe nazpět vstřebává odloučený pigment. Jestliže stroupek silné namočíte nebo jej odstraníte před stanovenou dobou, pak se nebude vstřebávat nic a vznikne mezera vyžadující korekci. Obráceně, při znečištění se vstřebávají i nežádoucí látky a může dojít ke změně barvy či k infekci.

Jediný způsob ošetření , a to pouze rtů, nikoli obočí či linek, v této době je aplikace velmi lehkého filmu přípravku DermaREG dvakrát denně, nejdříve však druhý den od provedení, v prvních 24 hodinách pouze papírovým kapesníkem odsávat tkáňový mok aby se neutvořily velké stroupky.

Další nezbytnou podmínkou je spát v tomto období pouze na zádech, vyhnout se znečištěnému prostředí, nenavštěvovat posilovny, bazény, solária, chránit se před sluncem,(i po zhojení, UV záření podstatně zkracuje životnost PMU) nepoužívat samoopalovací prostředky, pudry, prostředky s AHA kyselinou, rtěnky, žádné mastné prostředky a líčidla, vyhnout se vysoké tělesné námaze, nekonzumovat silně zbarvené potraviny (káva, víno, atd.)

Korekce, odstranění, následná aplikace :
Korekce není součástí ceny za provedení permanentního make upu. Jestliže dojde k vymizení barviva, je možné pigmentaci opakovat ve stejném místě (po analýze příčin) až po úplném zhojení pokožky a konečném vybarvení pigmentu (min. 4 týdny).

Používáme pouze kvalitní a profesionální evropské organické pigmenty Li Pigments a LOADED díky kterým, můžeme klientkám zajistit vysokou kvalitu pigmentu, které se ani po letech nerozpíjejí. Nabízíme širokou škálu barev a díky přírodním pigmentům permanentní make-up působí velmi svěže a přirozeně jak u blondýnek tak tmavovlásek.

PMU Loaded | pigmenty

Loaded

PMU Forever Lips | pigmenty

Li Pigments