Masáž jako životní styl

Masáž jako životní styl

K masáži můžete přistupovat dvěma způsoby. Buď jako k léčbě nebo chcete-li k prostředku, který Vás zbaví bolesti, což je samozřejmě v pořádku.

Týká se to zejména bolesti zad, krční páteře a pod. Masáž je v tomto případě obvyklým doplněním ortopedické léčby, kdy umožňuje uvolnit zatuhlé a tak i bolestivé svaly. Zároveň, ale záleží na příčině problémů, masáž určitě pomůže, ale nabízí se otázkou, co je příčinou? Jde o to, aby pomoc nebyla pouze dočasná, když problém bude přetrvávat. I v tomto případě můžete masáže opakovat, ale je třeba si uvědomit, že neřešíte příčinu. Pokud je příčinou problémů špatný životní styl, sedavé zaměstnání bez pohybu, trvalý stres, tak pak se problémy mohou objevit časem znovu.

Druhým způsobem, jak lidé masáže pojímají je “masáž jako životní styl”. Potom se z masáže stává podobná aktivita jako například běh, cyklistika, tedy určitá forma životního stylu. První výhodou je, že se díky pravidelnosti stává nejen součástí životního stylu, ale také součástí týdenního kalendáře, pak je přirozenou součástí pracovního týdne.

Pro tělo je velký benefit, že se jedná o pravidelnou aktivitu, která přináší uvolnění, relax a prokrvení svalů. Ve své dlouhodobosti má pak další velké benefity, které se projevují v každodenním životě, protože  se jedná o určitý režim, na který si i tělo časem zvykne.

V konečném důsledku člověk získá zdravotní benefity a i pocit, že pro sebe něco dělá, což v pracovním procesu plném stresu přináší úlevu i psychickou.

Vybrat si můžete z různých druhů masáže, jako například maderoterapie nebo klasické sportovní či relaxační.

relax a zdravi 100

Více informací: Naše nabídka masáží