Samoopalovací nástřik – recept na rychlé opálení

samoopalovaci-nastrik-recept-na-rychle-opaleni

Samoopalovací nástřik je rychlý a efektivní způsob, jak získat dokonalé opálení bez nutnosti dlouhého čekání na slunci nebo využívání solária. Tento způsob opalování je bezpečný, neboť nevyžaduje expozici UV záření, což snižuje riziko poškození pokožky. Vhodný je i pro ty s citlivou pokožkou. Nástřik je rychleschnoucí, nezanechává lepkavý pocit a aplikace může být opakována kdykoliv. Opálení, které samoopalovací nástřik poskytne, vydrží 7-10 dní, závisle na typu pokožky a péči o ni. Po aplikaci se nedoporučuje kontakt s vodou (koupel či sprcha) po dobu 6-8 hodin, aby se zajistil optimální vývoj opálení​​.

Jak to funguje?

DHA: Aktivní složkou je DHA, bezpečný třtinový cukr, který reaguje s mrtvými buňkami na povrchu pokožky, způsobuje jejich zbarvení a tím imituje opálení.

Aplikace: Samoopalovací nástřik se aplikuje pomocí speciální pistole nebo kabiny, která rovnoměrně rozstřikuje produkt po celém těle.

Vývoj barvy: Opálení se vyvíjí během několika hodin po aplikaci a dosahuje maximálního efektu obvykle během 24 hodin.

Příprava

Exfoliace: Před aplikací je důležité provést důkladnou exfoliaci (peeling) pokožky, aby se odstranily mrtvé buňky a zajištěna rovnoměrná aplikace.

Bez make-upu a parfému: Na sezení je třeba přijít bez make-upu, parfému, deodorantu nebo jakýchkoli jiných výrobků na pokožce, které by mohly ovlivnit výsledek.

Aplikace

Ochrana: Důležité je chránit oblasti, jako jsou oči, rty, a někdy i vlasy. Obvykle se používají ochranné prostředky jako jednorázová pokrývka vlasů nebo bariérový krém.

Uniformita: Aplikace musí být rychlá a rovnoměrná, aby se zabránilo skvrnám nebo pruhům.

zdrave opaleni
Po aplikaci

Sušení: Po aplikaci je potřeba počkat několik minut, než produkt zaschne, než se obléknete.

Hydratace: Udržování pokožky hydratované po aplikaci pomáhá prodloužit trvání a vzhled opálení.

Vyvarovat se vodě: Jak bylo zmíněno, vyhněte se kontaktu s vodou po dobu alespoň 6 hodin po aplikaci.

Trvanlivost a péče

Trvanlivost: Opálení obvykle vydrží 7 až 10 dní. Trvanlivost může být ovlivněna faktory jako typ pokožky, aktivitami a péčí o pokožku.

Postupné slábnutí: Opálení postupně slábne, jak pokožka přirozeně exfoliuje. Pravidelná exfoliace a hydratace pomáhají udržet opálení déle a zajistí jeho rovnoměrné slábnutí.

Samoopalovací nástřiky nabízí bezpečnou alternativu k tradičnímu opalování, minimalizují riziko poškození pokožky souvisejícího s UV zářením a nabízí rychlou a pohodlnou možnost pro dosažení přirozeně vypadajícího opálení.

Více informací: Samoopalovací nástřik